Web tasarım ve yazılım hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz

Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti Sık Sorulan Sorular

Öncelikle neden bir internet sitesine sahip olmak istediğinizi belirleyin. Bir web sitesini satışlarınızı artırmak, müşteri hizmetlerinizi dWeb-tasarım-paket-uygun-responsive-telefon uyumlu-kurumsalaha verimli hale getirmek yada bir imaj çalışması için düşünebilirsiniz. Hatta rakip firmalarınızın responsive harika websiteler kullanıyor olması sizin bu konudaki kararlarınızı etkileyebilir. Websitenizi ne için oluşturacağınıza karar vermeniz iyi bir planlama yapmanız için başlangıç teşkil edecektir.

Planlama çalışmalarınız esnasında mutlaka profesyonel web ajansı ile çalışmalısınız. Planınızı yaparken:
Hangi kurumla çalışacağız,
Hedef kitlemizi kimler oluşturuyor, onlara neyi/nasıl sunacağız,
Proje için hangi büyüklükte bütçe ayırabiliriz,
webtasarım-paketleri-profesyonel-yazılım-responsive

Çalışacağınız kurumu belirlerken onun uzmanlığı, hangi firmalarla çalışmış olduğu, sektördeki konumu ve hizmet kalitesi gibi kriterlere uyup uymadığına mutlaka bakmalısınız.

Kiminle çalışacağınızı belirledikten sonra proje içeriğini oluşturabilirsiniz. Bu aşamada çalıştığınız kurumun uzmanlığından yaralanmalı ve onların tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.
Sitenizin tasarım esnasında hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Bu konuda websitemizin tasarımın aşamaları bölümünden faydalanabilirsiniz.

WEB TASARIM ve PROJELENDİRME

Öncelikle sitenizin alan adının ne olacağına karar vermelisiniz. Bu konuda alan adının
Kolay okunabilir ve yazılabilir aynı zamanda sektörünüze hitap etmesi gerekmekte.
Websitenizin içeriğiyle veya firmweb-yazilim-programlama-hizmeti-ozel-mobilanızın ticaret unvanıyla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
Alan adınızın tescilinin ardından siteniz için güvenli ve hızlı bir server seçmelisiniz. Websitenizin
Dışarıdan gelecek saldırılara karşı korunması,
Yayımı esnasında ortaya çıkabilecek aksaklıkların minimuma indirilmesi gerekiyor.
Sayfalarınızın, ziyaretçilerin sabrını zorlamayacak şekilde kolay ve hızlı açılabilmesi çalışacağınız kurumla birlikte hosting seçeneklerini değerlendirirken göz önünde bulundweb-yazilim-programlama-hizmetiurmanız gereken kriterler olmalıdır.
Proje içeriğini belirlerken nelere öncelik vereceğinizi belirlemelisiniz. Sitenizin içeriğini kabaca şu başlıklar altında meydana getirebilirsiniz.

Online Firma tanıtımı

Fimanızın amaç ve hedeflerini, kurumsal kimliğini, örgüt kültürünü, çalışma anlayışını ve başarılarını belirtmelisiniz.
Yine firmanızın iletişim bilgileri, hatta dinamik olarak erişim formları sitenizin kurumsal sayfalarında bulunmalıdır.

Web Ürün Katalogları

Ürünlerinizin detaylı bilgi, fiyat ve çeşitlerini sunmalısınız. Ürünlerinizin rahatça bulunabilmesi için arama modülleri sayesinde kullanıcıların gireceği anahtar kelimelerle daha rahat ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

websitesi-tasarım-hizmeti-mobil-uyumlu-responsiveWebsite Ürün Tanıtımı

Ürünlerinizi internetin sağladığı renkli resim ve hareketli animasyon avantajları ile tanıtmalısınız.
Tasarım öncesi karar vermeniz gereken noktalar ise şunlardır:
Bilginin organize edilmesi:
Sitenizin hangi kısmının statik, hangi kısmının dinamik sayfalardan oluşacağını belirlemelisiniz. Eğer ürün tanıtımı ağırlıklı bir yapı düşünüyor iseniz dinamik sayfalara ağırlık vermelisiniz. Dinamik sayfaları oluştururken çalıştığınız kurumun hızlı ve kullanışlı bir veri tabanı programını kullanmasına dikkat etmelisiniz.

Devamlılık kriterleri

Sitenizin ne sıklıkla güncelleneceğini belirleyerek, esnek bir yapı oluşturmalısınız. Tasarımın genişleyebilir şekilde olması sizi daha çok ürün tanıtma konusunda rahatlatacak, ileride çıkabilecek ek maliyetlerden koruyacaktır.

Görsellik

Günümüzde bir çok firma web sitelerini bir imaj çalışması olarak görmektedir. Sitenizin içeriğinin genişliği ne olursa olsun, ziyaretçileri memnun edecek bir görselliğin ve bütünlüğün olması gerekir. Sitenin görsel bir standarda kavuşması için hareketli flash ve 3D animasyonlar kullanılmalı, seçilen renk ve sayfa kompozisyonunda ziyaretçilerin keyifli bir gezinti yapmaları sağlanmalıdır.

WEB TASARIMDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Sayfalarda yerel optimizasyon(resimler, animasyonlar, renkler) ve kurumsal kimlikle uyumlu bir bütünlük mutlaka kurulmalıdır.
Sayfa içeriğinin planlı bir dağılımı yapılmalı, ziyaretçinin site içinde kaybolması engellenmelidir.

Sayfalar kullanıcı bağlandığı anda yüklenebilmeli, sayfaların hızla ve kolay açılması sağlanmalıdır. Sitede firmanın iletişim bilgileri vb. kolayca farkedilecek yerlerde olmalıdır.
Kullanıcının göz zevkine hitap edecek animasyonlar ve 3D tasarımlar sayfaları ağırlaştırmayacak derecede hazırlanmalı ve fazlalığa kaçılmadan etkin bir optimizasyon kurulmalıdır.[:]

Trackback URL: https://www.globalajans.com/websitesi-tasarim-yazilimi-sik-sorulan-sorular/trackback/

Hemen Teklif Al ve Başlayalım

HEMEN ARA +90 (541) 543 21 12

Leave reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir