Sosyal medya’da takipçi kitleleri oluşturup, potansiyel müşterilere dönüştürüyoruz.

Markanız için oluşturacağımız stratejik planlama kapsamında, Dijital Pazarlama’nın önemli bir kanalı olan sosyal medya’dan faydalanırız.

Markanız için Facebook, Twitter ve İnstagram başta olmak üzere, en doğru sosyal platformları tespit ederek, bu sosyal ağlar üzerinde markanızı konumlandırırız ve hedef kitlenizle etkileşim sağlarız ve hedef kitle

Sosyal Medya Pazarlama kapsamında, markanız için oluşturacağımız takipçi kitlelerine yönelik iletişim ve pazarlama uygulamaları ile takipçilerinizi potansiyel müşterilere dönüştürerek satışlarınızı artırırız.

+ Sosyal Medya Marka Konumlandırma:

Facebook, Twitter ve İnstagram başta olmak üzere, markanız için tespit ettiğimiz sosyal medya platformları üzerinde kurumsal sayfalar açarız ve iletişim bilgilerini bu sayfalar üzerinden takipçilerle paylaşırız.

Markanızın kurumsal sayfalarında, markanızın kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak gerekli görsel ve metinsel içerikleri paylaşırız.

Markanızın mevcut web sitesine, kurumsal sosyal medya sayfalarınıza yönlendirme amacı ile sosyal medya ikonları yerleştiririz. Mevcut web siteniz dahilinde belirlenecek içerik sayfalarına sosyal medya üzerinde paylaşım ve etkileşim sağlayacak fonksiyonlar ekleriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZ İÇİN TEKLİF VERELİM Mİ

+ Özel sekme ve uygulamalar:

Markanız için yapacağımız konumlandırmadan sonra, Facebook platformunda oluşturduğumuz marka sayfanıza ek sayfalar ( özel sekmeler ) oluşturup, bu sayfalarda web siteniz ile paralel veya tamamen Facebook takipçilerinize özel görsel ve içerikleri paylaşırız.

Özel sekmeler içerisinde, topluluk geliştirmeye yönelik veya bilgilendirme, veri toplama, satışa yönelik uygulamalar geliştiririz. Bu uygulamalar sayesinde, markanızı Facebook üzerinde özelleştiririz ve diğer markalardan farklılaştırırız.

 

+ Sosyal Medya Topluluk Yönetimi:

Markanız için oluşturacağımız kurumsal sosyal medya sayfalarının yönetimini üstlenerek, markanızın hedef kitlesine sosyal medyada ulaşırız ve markanızı takip etmesini sağlarız. Bu sayede hedef kitlenizi sadık takipçilere dönüştürürüz.

Kurumsal içeriklerinizi düzenleriz ve sektörünüzle ilgili, ilgi çekici, özgün içerikler üreterek bu içerikleri etkileşim sağlamak amacı ile sosyal medya kanalları üzerinde paylaşırız.

Markanızın takipçilerini, sosyal medya kanalları üzerinde sağladığımız iletişim ve etkileşim ortamı ile potansiyel müşterilere dönüştürürüz.

+ Facebook kampanyaları:

Facebook kampanyaları sayesinde, takipçileriniz ile markanızı etkileşime geçiririz ve böylece hedef kitlenizde marka algısını yükselterek, pazarlama masraflarınızı düşürerek satışlarınızı artırırız.

Markanız için planlayacağımız Facebook Kampanyaları kapsamında, stratejik planlamaya önem veririz. Özellikle kampanyanın amacı ve sonuçların hangi kriterler kapsamında değerlendirileceğini net olarak belirleriz. Viral yayılımı ön planda tutup, özgün ve ilgi çekici bir kampanya kurgusu oluştururuz ve kampanya sürecini gerçek zamanlı olarak yönetiriz. Facebook kampanya süreci sona erdiğinde, kampanya istatistiklerini detaylı olarak raporlayarak bilgi akışı sağlarız.

Markanız adına oluşturabileceğimiz Facebook Kampanyaları kapsamında, Fotoğraf ve Video yarışmaları, ödüllü anket, quiz, soru-cevap türü uygulamalar, fırsatlı satış uygulamaları ve benzeri kampanyalar bulunmaktadır.

+ Sosyal medya takibi:

  Sosyal medya’da markanız hakkında konuşulanları gerçek zamanlı takip ederiz ve sizi markanızın online itibarı hakkında bilgilendiririz.

Sosyal medya takibi ile markanızın hedef kitleniz tarafından nasıl algılandığını anlamanızı, kullanıcı deneyimlerini, olumlu ya da olumsuz eleştirilerini görüp, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi bu yönde geliştirmenizi ve rakipleriniz hakkında hangi konuların konuşulduğunu öğrenmenizi sağlarız.

Ayrıca olası kriz durumlarını önceden fark etmenizi ve gerekli önlemleri almanızı sağlarız ve online itibar durumunuzu ölçümleriz.

+ Sosyal Medya Ölçümleme:

Sosyal Medya İletişim ve Pazarlama çalışmaları kapsamında, yatırım geri dönüşünü arttırmak için detaylı ölçümleme en önemli konuların başında gelmektedir.

Markanız için gerçekleştirdiğimiz sosyal medya iletişimi ve pazarlama faaliyetlerini, Anahtar Performans Göstergeleri üzerinden ölçümleriz. Sosyal medya ölçümleme kapsamında; takipçi sayıları ve dönemsel artış, yayınlanan içerikler ile ulaşılan izleyiciler, etkileşim oranları, reklam görüntülenme istatistikleri, aktif aylık kullanıcılar, kullanıcı demografik bilgileri, sayfa görüntülenme istatistikleri ve benzeri metrikleri size her ay raporlarız.

Trackback URL: https://www.globalajans.com/sosyal-medya-pazarlama-yonetimi-reklam-ajansi/trackback/

Hemen Teklif Al ve Başlayalım

HEMEN ARA +90 (541) 543 21 12