Broşür Nedir ?

Broşür,kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini daha belirgin hale getiren, açıklama bilgilendirme yapan baskı yapılan tanıtım kitapçığıdır.
Broşürde mutlaka fotoğraf, resim, grafiksek öğeler, bazı gerekli durumlarda adres bilgileri, kroki, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı,dikkat çekici slogalar bulunur. Uzun ve açık olmayan dille yazılı metinler broşürlerde kullanılmaz.
Çoğunlukla arkalı önlü 4 sayfa ve küçük boyutlarda kullanılır. Örneğin A4 kağıdının ortadan ikiye katlanmış hali. Kolay taşınabilmeli fazla yer kaplamamalıdır. Kağıt cinsi olarak parlak gramajı az kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.

Etkili Broşürün Reklamda Etkisi

Etkili bir broşür tasarlamak için hangi alanda broşür hazırlanacak olursa olsun mutlaka iyi bir araştırma evresi geçirmesi gerekmektedir. Broşürü isteyen müşterinin istekleri dinlenmeli, neyi vurgulamak istediği iyi bir şekilde anlaşılmalıdır. Firmanın adres bilgileri, telefon bilgileri var ise farklı iletişim bilgileri eksiksiz olarak alınmalıdır. Sonrasında broşürü isteyen firmaya doğru sorular yöneltilerek broşür hazırlar iken gerekli olabilecek olan bütün bilgiler, veriler elde edilmelidir.

Global Reklam Ajansı tüm matbaa ürünlerinde olduğu gibi broşür çeşitlerinde de en uygun fiyatlı ve en kaliteli hizmeti sizlere sunar.

SİZE TEKLİF SUNALIM


HEMEN ARA 0850 840 85 86

 

 

 [:]

Trackback URL: https://www.globalajans.com/brosur-tasarimibaski/trackback/

Hemen Teklif Al ve Başlayalım

HEMEN ARA +90 (541) 543 21 12